Blog
İyi Bir Kurumsal Blog Nasıl Oluşturulur?

İyi Bir Kurumsal Blog Nasıl Oluşturulur?

pin up uzbekistan

Blog yazısı denildiğinde samimiyet ve akıcılık akla gelmektedir. Ayrıca kullanıcıyı sayfada tutacak ara başlıklar ile içeriği sıkmadan sunabilmek önemlidir. Bu durum kişisel bloglar için olduğu kadar kurumsal blog yazıları için de geçerlidir.

Kurumsal Blog Nedir?

Kurumunuza ait işlem ve olayları hedef kitle ve daha fazla kitleye ulaştırmanızı sağlayan metinsel, görsel veya video içeriklerinden oluşan bütüne kurumsal blog adı verilir. 

Kurumsal blog ile firmanızın değerleri, kurum kültürü, sosyal duyarlılık projeleri, ürünlerinize ilişkin kullanıcı memnuniyeti ve popüler hikayeler vb. hakkında içerik paylaşımı yapabilirsiniz.

Firma olarak kurumsal blog sayfanızı önemsediğiniz kadar kurumunuza değer katarsınız. Firmanız ürünleri ile bağlantılı konularda metinler paylaşarak hedef kitlenize ve sosyal çevresine ulaşabilirsiniz. Kurumunuz hikayelerini sunduğunuz video içeriği ile de samimiyet ve doğallığı artırabilirsiniz. Bütün bunların dışında eğitim, sağlık, spor ve doğa gibi temalar ile sayfanızı gruplandırıp  ziyaretçilerinizi sayfada tutabilirsiniz.

3D illustrator the mall in laptop , supermarket in tablet , pharmacy in mobile phone and delivery man with cup of coffee , shopping online order 24 hours
İyi Bir Kurumsal Blog Oluşturmanın Aşamaları Nelerdir?

Öncelikle Firma olarak blog sayfanıza önem vermeniz gerekmektedir. Doğru bir ekip ile iletişim kurun. topukluklavye.com olarak sizlere ihtiyacınızı en iyi derecede karşılayan içerikler sunuyoruz.

Ekibinizi belirledikten sonraki aşamalar şunlardır;

  1. Doğru başlıkların tespiti : Kurumunuzu ilgilendiren bilgiler neler?, Hangi kategorilerde blog içeriği oluşturmak istersiniz? Tercihleriniz doğrultusunda doğru başlık tespiti önemlidir. Sizlere başlık önerisinde bulunacak olan ekibinizin önerilerinizi değerlendirebilirsiniz.
  2. Kurumunuzu tanıtın: Kurumunuzu yansıtan blog içeriği oluşturulmadan önce ekibinize kurumunuzu tanıtmanızda yarar var.
  3. Ekibinizi güdülendirin: Blog yazar ekibinin motivasyonunu sağlamak blog yazılarına yansıyacaktır. Motive bir ekip ile başarılı içerikler ortaya çıkarılabilmektedir.
  4. Farkındalık hikayelerinizi anlatın: kurumunuzu diğerlerinden ayıran hikayelerinizi ekibinizle paylaşarak samimiyet oluşturabilirsiniz. Bununla beraber empati kurulabilecek hikayeler paylaşabilirsiniz. Hedef kitlenizin sizi iyi tanıması ve samimi bulması marka değerinize katkı sağlayacaktır.
  5. Herkesin okuyabileceği içerikler sunun: Blog yazıları akademik ifadeler yerine açık ve anlaşılır bir dille sunulur. Ayrıca samimi ve sohbet havasında yazılması kullanıcının sıkılmadan o içeriğin tamamını okumasını sağlar. Kullanıcıların beğendiği blog içeriklerini sosyal medya platformlarında paylaşması okuyucu sayınızın katlanarak artmasını sağlar.
  6. Orijinalliği koruyun: Kurumunuza özgü blog içeriğinin orijinal olması konusunda ekibinizin gerekli özeni göstermesi önemlidir. Kurumunuzu yansıtan orijinal içerikler ile rakipleriniz ile farkınızı yansıtın.
  7. Kurumunuza değer katın: Kurumsal blog içerikleri firmalar için güçlü bir pazarlama aracı olduğu kadar mevcut ve potansiyel müşteriler  ile yatırımcılara ulaşma fırsatı sunar. Web sitenize daha çok ziyaretçi çekmenin yollarından biri olarak karşımıza çıkmaktadır.
  8. Temasal blog içerikleri ile blog sayfanızı renklendirin: Temasal blog, blog içeriklerinin sahip olduğu özelliklere göre gruplandırılması olarak karşımıza çıkmaktadır. Finans, ekonomi, bankacılık, eğitim, sağlık, spor vb. temalar ile firmanıza uygun hazırlanan blog içerikleri farklı kitlelerden okuyucuların ziyaret etmesini sağlar. Örneğin finans teması okuyucusunun, spora olan ilgisi oradaki başlıkları da okumasını sağlayabilir.

Bu kriterlerin zamanla okuyucuların tercih ve taleplerine göre artacaktır. Ancak bugün birkaçını uygulayarak kurumsal bloğunuzu daha iyi seviyeye taşıyabilirsiniz. 

Share with

Bir cevap yazın