Blog
Kurumsal Blog Oluşturmak

Kurumsal Blog Oluşturmak

pin up

Teknolojinin hızla geliştiği günümüz dünyasında, online bilgi kullanıcıları akademik ifadelerden uzak, samimi, açık ve anlaşılır içerikleri okuyup paylaşmakta. Bu içeriklerden en çok tercih edileni ise blog yazıları olmaktadır. Birçok blog sayfasında kullanıcılar bilgi sahibi olurken yorum da yapabilmektedir. Yoruma kapalı sayfalarda ise bilgilendirici bloglardan yararlanan kullanıcıların sayısı da azımsanmayacak kadar çoktur. Özellikle arama motorlarında; Nedir? ve Ne demek? Şeklindeki sorulara yanıt olarak karşımıza blog içerikli web sayfaları çıkmaktadır.

İnternet teknolojisinin kullanımının arttığı bu günlerde kullanıcılar sanal bilgileri hızla tüketmekte ve paylaşmaktadır. Online pazarlama stratejileri içerisinde blog yazılarının da önemli yeri olduğu yadsınamaz bir gerçektir.

Close up of a female hands of woman office worker typing on the keyboard

Neden Kurumsal Blog?

Kurumların web sayfalarına gösterdiği özen kârlılığı artırdığı kadar marka değerini de artırmaktadır. Takipçi sayısı fazla olan birçok firmanın blog sayfalarının zayıf olduğu görülmektedir. Günümüzde blog okurlarının sayısı artarken firmaların blog yazılarına ilgisiz kalması potansiyel fırsatları kaçırmalarına neden olmaktadır. Peki firmanız için neden blog sayfası oluşturmalısınız?

Pretty young female copywriter wearing black hat and stripped blouse working on laptop computer, looking happily typing something sitting at wooden table with smartphone, glass of water and tasty cake

Bu soruya birkaç alt başlıkta açıklık getirebiliriz;

  • Kurum Kültürünüzü Yansıtın.

Firmanız öz geçmişi, herhangi bir etkinlik veya sosyal duyarlılık içeren vb. birçok konudaki paylaşımlarınızı  blog yazıları ile daha kolay ve samimi bir şekilde okurlara sunabilirsiniz. Blog içeriklerini kurumunuza ait video ve görsel içeriklerle destekleyebilirsiniz. Müşterileri bilgilendirici bloglar müşterilere gösterdiğiniz önemi yansıtacaktır. Ayrıca firmanızın, mevcut ve potansiyel müşteriler üzerindeki algısına olumlu yönde katkı sağlayabilirsiniz.  

I love to blog. Cropped shot of an unrecognizable woman sitting alone at home and using her laptop
  • Arama motoru optimizasyonu ile müşteri potansiyelinizi artırın.

Günümüzde kullanıcılar herhangi bir web sayfasının adresini yazmak yerine arama motorunda aratmaktadır. Arama içeriklerinde listelenen adresler içerisinden en önde çıkan adreslere tıklamaktadır. Peki, kullanıcı soru ifadesi kullanarak nedir? Ne demek? Şeklinde arama yaptığında firmanızın blog yazısının listelenen arama içerikleri arasında yer almasını istemez misiniz? Böylelikle web sayfanızı daha çok kullanıcının görmesini sağlayabilirsiniz.

  • Potansiyel yatırımcıları firmaya kazandırın.

Firmanız hakkında oluşturulan blog içerikleri olası yatırımcıların ilgisini çekerek firmanıza değer katabilir. Web sayfanız üzerinden yaptığınız iş hakkındaki detayları merak eden yatırımcılar, öz geçmiş, misyon ve vizyon gibi bilgi yazılarının dışında samimi ve sizi anlatan blog içeriklerini de inceleyecektir.

  • Bağlantılı blog yazıları ile Kalite ve itibarınıza katkı sağlayın.

Her konuda blog içeriği oluşturulabileceği gibi içerikler arasında linkleme(bağlantılar) yaparak okuyucuları sayfanızda tutabilirsiniz. Blog içeriğinde geçen herhangi bir kavrama kaynak olabilecek başka bir blog yazısını bağlantılı içerikler adıyla paylaşabilirsiniz. Böylelikle blog içeriklerinizdeki gerçekçilik ve samimiyet firma kalite ve itibarını artıracaktır. Okuyucu beğendiği yazıyı kendi sosyal ağında paylaşarak kitlelerle ifade edilebilecek kullanıcı potansiyeline ulaşabilrsiniz.

Sonuç olarak, 

Web sayfanızı ziyaret edecek kişi sayısını arttırarak reklamını yapmanın yanında, kalite, itibar ve sürdürülebilir bir içerik paylaşımı sağlayabilirsiniz. Siz de rakiplerinizden farklı olarak blog içeriği eklemediyseniz bu alandaki potansiyeli değerlendirebilirsiniz.

Share with

Bir cevap yazın